Nietypowa zakładka do książek

Wysłane przez: Maith   
6 maj
2012
Zakładka, Maith

Zakładka, Maith

Zakładka, Maith

Zakładka, Maith

Bardzo chciałam stworzyć zakładkę inną niż wszystkie. Taką, która by łączyła w sobie prostotę, elegancję i jeszcze nawiązanie do Lobby. A do tego, żeby była trochę biżuteryjna, czyli na pewno nie z papieru, a jednocześnie cienka, żeby nie szkodziła książkom. Trudne zadanie, ale tak wyobrażałam sobie prezent dla naprawdę wyjątkowej kobiety. C. jest oczytana, razem z (bardzo fajnym) mężem mają mnóstwo książek, sporą wiedzę oraz najinteligentniejsze dziecko świata, nie kłamię. Do tego super się z nimi spędza czas.  Poznałyśmy się z C. dzięki Lobby (stąd stanikomaniackie nawiązania) a teraz się przyjaźnimy i powiem Wam, że mam niesamowite szczęście, mając kogoś takiego za przyjaciela.

Samą zakładkę zrobiłam wyginając ręcznie srebrny drut w odpowiedni kształt i doczepiając stanikomaniackie elementy. Drut musiał być odpowiedniej grubości, żeby jeszcze zapewniał delikatną formę, ale jednocześnie już dobrze trzymał kształt i nie uginał się pod ciężarem zawieszek. Ten był moim zdaniem idealny. Niestety, kiedy go kupowałam, nie wiedziałam jeszcze, do czego mi posłuży i nie zawracałam sobie głowy parametrami. A szkoda. Za to efekt tak mi się spodobał (szczególnie w wersji dyndającej, wystającej z książki) że w przyszłości na pewno zrobię i sobie podobną zakładkę.

Tagi: ,

Umieszczone w kategorii: Inspiracje

Możesz skomentować wpis, albo umieścić trackback ze swojej strony.

3 komentarzy dla wpisu: "Nietypowa zakładka do książek"

Piękna! Wspaniały prezent – przyjaciółka naprawdę musi być niezwykła :-) Gratuluję, Maith (i pomysłu, i znajomości).

P.S. Właśnie pożyczyłam tę książkę od mamy i wkrótce zamierzam czytać :-)

kulka_kulkowa

Śliczna ta zakładka i powinna dawać radę, jeśli chodzi o funkcjonalność. Super pomysł, gratuluję :)

A książkę też mam :)

martva

Jak drut ma skłonność do odkształcania, to mozna go delikatnie wyklepać niedużym młotkiem, żeby się trochę spłaszczył. Pomaga :)

Skomentuj:

Imię (*)
E-mail (ukryty)(*)
URI
Komentarz