NaGie biusty i inne mądre przykłady

Wysłane przez: Maith   
25 lut
2010

Zacznijmy od autentycznego dialogu.
Miejsce akcji: hurtownia bielizny. Uczestnicy dialogu: przedstawicielka hurtowni (H) i lobbująca konsumentka (K)
-(K) A oferujecie Państwo takie rozmiary jak 65G?
-(H) Takich rozmiarów to się nie produkuje, toż to by było jak stąd do… tamtej szafy.

Tymczasem prawdziwe biusty z miseczką G czy GG, wcale nie są specjalnie duże. Zresztą zobaczcie sami. Oto najnowsza akcja Lobby Biuściastych.

Tylko UWAGA: Te dziewczyny noszą miseczki G i GG wg brytyjskiej rozmiarówki. Czyli wg tzw. zwykłej rozmiarówki (polsko-niemieckiej) to są już miseczki J-K.
NaGIE_biusty_male

Zdjęcia w powiększeniu można zobaczyć na Blogu Lobby.

Skąd się zatem biorą aż tak nierealne wyobrażenia o kolosalnych piersiach? Z siermiężnej przeszłości, w której kobiety o wszystkich rozmiarach biustów musiały się wciskać tylko w 4 miseczki – A, B, C, D. Nasi dziadkowie wierzyli święcie, że istnieje biust jedyneczka, dwójeczka, trójeczka. A czwóreczka (D) to już są taaaakie piersi. W tym układzie G byłoby… ósemeczką. A jak można zobaczyć na zdjęciu z akcji, to jeszcze wcale nie są specjalnie duże biusty.

W dzisiejszych czasach na szczęście mamy już możliwość dobrania biustonosza precyzyjnie do naszych wymiarów. Dawniej mogłyśmy jedynie starać się, żeby piersi zmieściły się w miseczkach. Jako że obwody muszą pracować w lekkim naciągu, oferowane w typowych sklepach staniki z miseczką D nie zapewniają wcale realnie dużej różnicy pomiędzy biustem a podbiuściem. Zrozpaczone zatem poszerzałyśmy obwód do skutku, przez co konstrukcja stanika nie zapewniała żadnego podtrzymania, a biust na gumowych ramiączkach podskakiwał niczym jojo. Ale to już przeszłość.

Tłumaczeniem, jak wyglądają prawdziwe biusty i ile daje zmiana rozmiaru na prawidłowy od dłuższego czasu zajmuje się Stanikomania.
Poniżej moje ulubione notki:
-O co chodzi z tym dobieraniem staników
-Kwestia rozmiaru
-Lifting niepotrzebny
-Miseczka K
-A czy D?

Osobne miejsce w moim sercu ma znakomita notka o tym, jak ważny jest stanik w kostiumie kąpielowym. Warto tam zwrócić uwagę również na zdjęcie pokazujące, jak dzięki noszeniu prawidłowego rozmiaru można poprawić kształt biustu saute, czyli po zdjęciu bielizny.

A skoro o poprawie biustu mowa, to oprócz naprawdę precyzyjnego doboru bielizny, na Lobby Biuściastych dzielimy się również doświadczeniami ze stosowania bardzo obiecującej metody poprawy stanu biustu, którą jest Spanie w staniku.

Jeżeli natomiast chcecie w prosty i przyjemny sposób zapoznać się (lub znajomych) z podstawami bra-fittingu, to zajrzyjcie na fantastyczny kanał youtube prowadzony przez najlepszą polską bra-fitterkę Marię Dastych (Mahedę), również z angielskimi podpisami. Ponieważ rozmiar ma znaczenie.

Tagi: , ,

Umieszczone w kategorii: Brafitting, Duży biust, Mały biust

Możesz skomentować wpis, albo umieścić trackback ze swojej strony.

3 komentarzy dla wpisu: "NaGie biusty i inne mądre przykłady"

vicky

WRÓCIŁAŚ, TĘSKNIŁAM ZA TWOIMI WSZECHSTRONNIE DOPRACOWAnymi artykułami:)

Ano wróciłam, wróciłam :) I właśnie przygotowuję kolejną notkę o swetrach. Tym razem na duże biusty.

Jesteś pierwszą osobą, która dostrzegła mój powrót :) Pewnie troszkę mi zajmie, zanim ludzie znowu przyzwyczają się, że to normalny blog, a nie coś, co się sprawdza raz na pół roku ;)

vicky

ja mam Cię w rss:)

Skomentuj:

Imię (*)
E-mail (ukryty)(*)
URI
Komentarz