Kostium kąpielowy część II – jak dobrać dół

Wysłane przez: Maith   
31 sie
2009

Nietrudno sobie wyobrazić, że średniej budowy osoba w typie gruszki ma całkiem inne proporcje niż też średniej budowy osoba o figurze wazonu. W praktyce rzadko komu naprawdę do końca pasuje w obu częściach ten sam ”rozmiar”.   Zapamiętajmy zatem, że dobra firma to taka, która daje klientce możliwość dopasowania w kostiumie dwuczęściowym osobno dołu i osobno góry. W dzisiejszych czasach na szczęście takich dobrych firm jest już coraz więcej, zatem nie musimy już więcej dopasowywać się do wyobrażeń producenta o jedynie słusznej wersji kobiecych kształtów. Skoro zatem tak elementarna sprawa jak prawdziwy rozmiar została już rozwiązana, to możemy się przyjrzeć różnym typom dołów strojów kąpielowych i zastanowić, co komu będzie najlepiej pasować.


1) Szorty

Szorty, Panache Sorrento

Panache Sorrento

- pasują osobom o raczej węższych biodrach,

- i raczej o węższych udach, ponieważ szorty mają łatwość w wywoływaniu sztucznego efektu serdelków,

uwaga: odwrotny efekt dają majteczki wysoko wycięte.

- zaokrąglają biodra, czy inaczej pomagają zamaskować wcięcie w biodrach (kiedy kształt bioder nie jest okrągły, a z lekką wklęsłością). Aczkolwiek typową dziurę po biodrówkach pomoże zamaskować także taki wzór, co jest istotne dla osób, którym z różnych względów szorty nie pasują, ponieważ:

- lekko skracają nogi i wydłużają tułów,

- nie pasują osobom o dżokejskich udach, ponieważ odcinają je wyraźnie od bioder, a dżokejskie uda należy strojem z biodrami integrować

Uwaga: szorty występują nie tylko w wersji wysokiej (a tylko wtedy pomagają zamaskować brzuszek) ale również w wersji zwanej czasem “french” (zaczynające się nisko, jak biodrówki).

2) Szorty dziewczyny Bonda (z szerokim paskiem, za którym w filmie był nóż)

Szorty bondowskie, Freya Vodkatini

Freya Vodkatini

-głównie dzięki szerokiemu paskowi wzmacniają część biodrową, dzięki czemu dobrze pasują kobietom o wąskich biodrach i jednocześnie dużych biustach, czy np. figurze rożka.

-jednocześnie dzięki podwyższeniu zapewnianemu przez pasek spłaszczają brzuszek i to zarówno optycznie, jak też realnie, ponieważ przytrzymując go chronią przed utrwalaniem się różnicy między brzuszkiem a podbrzuszem.


3) Dół od bikini
(czyli słynny trójkącik na sznureczkach)

kk-dol-bikini

Pureda Palm Beach

-pasują i do szerokich bioder i do dżokejskich, czy szerokich ud,

-z uwagi na naturalne wysokie wycięcie wydłużają nogi,

-ale podcinają brzuszek i to dokładnie w miejscu, w którym u kobiet pojawia się lekka wypukłość, dlatego pasują kobietom o brzuszkach naprawdę płaskich, a przynajmniej bez wyraźnie zaznaczonego efektu odwróconej miseczki

-efekt ten jednak można częściowo zamaskować, jeśli zakłada się do nich tankini. Wtedy brzuszka tak nie widać, ale za to takie podcięcie go utrwala.

-jednocześnie trochę problematyczne może być zatrzymanie takich cienkich sznureczków na biodrach tak, żeby się nie wrzynały, dlatego generalnie jest to raczej strój do opalania niż do aktywności na plaży czy w wodzie, szczególnie jeśli chcemy zgodnie z dzisiejszą modą wiązać sznureczki na środku bioder, a nie we wcięciu w talii, gdzie miałyby większą szansę się utrzymać w ruchu bez ściskania.


4) Figi nisko wycięte na brzuszku

Malibu, Miss Mandalay

Malibu, Miss Mandalay

-często powodują ten sam efekt, co biodrówki, tworząc “wcięcie w biodrach”

-również podcinają brzuszki, co jednocześnie utrwala różnicę między brzuszkiem a podbrzuszem,

-i również efekt ten można optycznie zamaskować za pomocą tankini

5) Figi wysoko wycięte na brzuszku

Pureda, South Beach

Pureda, South Beach

-typ, który nie tylko maskuje brzuszki, ale jeszcze przytrzymuje je w miejscu, w którym inne majteczki je podcinają, dzięki czemu pomaga na stałe spłaszczyć brzuszek,

-w odróżnieniu od wysokich szortów pasują również osobom o jokejskich udach i bardzo szerokich biodrach,

-jednocześnie kobiety niskie, szczupłe, o płaskich brzuszkach wyglądają w nich źle (efekt “majtek z golfem”).

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że oprócz wersji skrajnych, istnieją też średnio wycięte figi, które dla jednych mogą być już zbyt wysokie, a dla innych już zbyt niskie.


6) Figi wysoko wycięte w udach

Freya Liquid Gold

Freya Liquid Gold

-wydłużają nogi

-zgrabnie wyglądają w nich zarówno dżokejskie uda, jak też uda szersze, przylegające środkiem

-niestety bardzo trudno znaleźć je w wersji z podwyższoną górą, co pozwoliłoby również na ochronę brzuszków i uniknięcie tym samym wad majteczek od bikini

7) Figi z frędzelkami po bokach

Hoola Soprano Candy

Hoola Soprano Candy

-również zaokrąglają biodra

-jednocześnie je poszerzając

-jeśli nie zaczynają się bardzo nisko, to pomagają też zamaskować dziurę po biodrówkach

-pomagają zintegrować jokejskie uda z biodrami, ponieważ na miejscu granicy między biodrami a udami coś się dzieje

Zwróćcie jednak uwagę, że wystarczy zmienić frędzelki na wyraźnie ciemniejsze niż reszta, jak w tym modelu,

Free Miami Triangle

Free Miami Triangle

żeby biodra (tej samej modelki) dla odmiany sprawiały wrażenie węższych i to węższych szczególnie w górnej części, co w niektórych sytuacjach może wręcz utrudniać integrację dżokejskich ud z biodrami. Wszystko zależy od tego, jak długie są frędzelki i w którym miejscu uda są najszersze.

Reasumując: przede wszystkim pamiętajmy, że w przypadku dolnej części kostiumu kąpielowego gramy wysokością wycięcia w 2 miejscach: osobno uda, osobno brzuch. Dlatego np. szorty typu french nie pomogą na wypukły brzuszek, bo zabudowane są w całkiem innym miejscu.

szorty
- pasują osobom o raczej węższych biodrach,
- i raczej o węższych udach, ponieważ szorty mają łatwość w wywoływaniu sztucznego efektu serdelków,
uwaga: odwrotny efekt dają majteczki wysoko wycięte/////
- zaokrąglają biodra, czy inaczej pomagają zamaskować wcięcie w biodrach (kiedy kształt bioder nie jest okrągły, a z lekką wklęsłością). Aczkolwiek typową dziurę po biodrówkach pomoże zamaskować także taki wzór//////// co jest istotne dla osób, którym z różnych względów szorty nie pasują, ponieważ:
- lekko skracają nogi i wydłużają tułów,
- nie pasują osobom o jokejskich udach, ponieważ odcinają je wyraźnie od bioder, a jokejskie uda należy strojem z biodrami integrować
Uwaga: szorty występują zarówno w wersji zwanej czasem “french” (zaczynające się nisko, jak biodrówki) jak też w wersji wysokiej (i wtedy, ale tylko wtedy pomagają zamaskować brzuszek).
szorty a la dziewczyna Bonda (z szerokim paskiem, za którym w filmie był nóż)
-wzmacniają część biodrową, dzięki czemu dobrze pasują dziewczynom o dużych biustach i węższych biodrach,
-dzięki podwyższeniu zapewnianemu przez pasek spłaszczają brzuszek.
z frędzelkami po bokach:
-również zaokrąglają biodra
-jednocześnie je poszerzając
-jeśli nie zaczynają się bardzo nisko, to pomagają też zamaskować dziurę po biodrówkach
-pomagają zintegrować jokejskie uda z biodrami, ponieważ na miejscu granicy między biodrami a udami coś się dzieje,
majteczki od bikini (czyli słynny trójkącik na sznureczkach)
-pasują i do szerokich bioder i do dżokejskich, czy szerokich ud,
-z uwagi na naturalne wysokie wycięcie wydłużają nogi,
-natomiast podcinają brzuszek, dlatego pasują kobietom o brzuszkach naprawdę płaskich, a przynajmniej bez wyraźnie zaznaczonego efektu odwróconej miseczki
-efekt ten jednak można częściowo zamaskować, jeśli zakłada się do nich tankini
niskie majteczki
-często powodują ten sam efekt, co biodrówki, tworząc “wcięcie w biodrach”
-również podcinają brzuszki, co jednocześnie utrwala różnicę między brzuszkiem a bodbrzuszem,
-natomiast efekt ten można optycznie zamaskować za pomocą tankini
podwyższone majteczki
-jedyny typ, który nie tylko maskuje brzuszki, ale jeszcze przytrzymuje je w miejscu, w którym inne majteczki je podcinają, dzięki czemu pomaga na stałe spłaszczyć brzuszek,
-jednocześnie niższe, szczupłe osoby o płaskich brzuszkach wyglądają w nich źle (efekt “majtek z golfem”).
Majteczki wysoko wycięte
-wydłużają nogi
-zgrabnie wyglądają w nich zarówno jokejskie uda, jak też uda szersze, przylegające środkiem
-niestety bardzo trudno znaleźć je w wersji z podwyższoną górą, co pozwoliłoby również na ochronę brzuszków i uniknięcie tym samym wad majteczek od bikini
Umieszczone w kategorii: Dla biuściastych, Dla małobiuściastych

Możesz skomentować wpis, albo umieścić trackback ze swojej strony.

29 komentarzy dla wpisu: "Kostium kąpielowy część II – jak dobrać dół"

sbarazzina

Bardzo fajnie napisana notka! I przede wszystkim bardzo użyteczna. Mogłabyś zalinkować jakieś przykłady “dziury po biodrówkach” i “jokejskich ud” ? Poleciałam do lustra, ale nie wiem czego szukać ;)

Hmm, jokejskie uda ma wiele kobiet i to akurat nic złego, choćby moja modelka z notki poniżej, czy właśnie tak lubiana Heather z Bravissimo.
Chodzi o to, że najszerszy fragment bioder ląduje na wysokości ud, zatem nie można sobie tych ud od reszty bioder oddzielać, co wystąpiłoby np. w szortach, szczególnie jeśli te byłyby obcisłe. Natomiast jokejskie uda zintegrowane z biodrami wyglądają bardzo ładnie :)

Natomiast dziura po biodrówkach to już problem. Od paru lat kupienie czy to spodni czy majtek z talią w talii graniczy w Polsce z niemożliwością. W efekcie punkt podtrzymania spodni nie ląduje w anatomicznie uzasadnionym miejscu (w pasie nad biodrami) skąd z natury by nie spadły, tylko na środku bioder. Żeby takie spodnie się nie zsunęły, muszą być tam lekko ściśnięte, na środku bioder nie ma bowiem anatomicznego wcięcia. Po jakimś czasie ściskania sobie ciała w tym miejscu jednak takie wcięcie się robi. Dlatego wiele kobiet ma teraz choćby lekkie wcięcie w biodrach, czy inaczej dziurę po biodrówkach. Najlepiej widać to na nieszopowanych zdjęciach z pokazów bielizny (Stanikomania czasem takie umieszcza) ale mniej więcej widać w czym problem np. tutaj
I na zdjęciu głównym i niżej na zdjęciu fig. Biodra są zaokrąglone, ale z wcięciem w środku. Potem oczywiście to wcięcie tym bardziej ułatwia noszenie biodrówek i niskich majtek, więc tym bardziej traktuje się je jako punkt podparcia i w efekcie robi się coraz większe.

sbarazzina

Dziękuję! Czyli jokejskie uda mam, a dziury chyba nie.. ;)

Mam wrażenie, że wiekszość dostepnych dołów kąpielowych będzie się wpijać. Talii przecież nie sięgają, a pasek materiału jest zazwyczaj dość wąski, więc nie ma siły, musi się na czymś trzymać. Zresztą to zazwyczaj elastan a nie miękka bawełna. Na model nie wpijający się, wyglądają podane przez Ciebie figi wysoko wycięte na brzuszku. Mają dość szerokie boczki i chyba dość wysoko sięgają.

beauty-gosiek

wszystko się zgadza, mam jokejskie uda i dziurę po biodrówkach (a myślałam że ta dziura to przez porody) i najlepiej wyglądam w majtkach nr 5, szorty w moim przypadku absolutnie odpadają, a szkoda bo bardzo mi się podobają.
Zauważyłyście ze coraz częściej w bieliźnie mamy do wyboru albo szorty albo stringi a fig często nie ma? W moim przypadku to bardzo smutne, bo stringi zazwyczaj uwydatniają mi dziurę po biodrówkach a szorty pogrubiają uda :(

sbarazzina

Albo szorto-stringi :)

Dzisiaj się jednak dopatrzyłam dziury ;) Ehh, muszę odejść od lustra i kupić sobie jakieś nowe uświadomione majtki :)

fresz

OMG omg jestem strasznie podekscytowana, to nie tylko ja mam problem wciecia w biodrach! Ktos to zauwazyl!

Czy myslicie, ze ten problem da sie zniwelowac (jezeli przyjmiemy oczywiscie calkiem nierealistyczne zalozenie znalezienia gdziekolwiek dzinsow nie-biodrowek?)

vicky

hm a ja moim zdaniem mimo jak się dowiedziałam “jokejskich ud” wyglądam dobrze w szortach. nie każdych ale w sporej części. a mam najszersze miejsce bioder w udach. skąd w ogóle ta nazwa “jokejskie” uda?

vicky

i w żadnych z pozostałych nie czuję się dobrze. jakoś średnio wybrażam sobie skąpe czy mocno wycięte figi przy moich udach.. testowałam..

Irena

Mam wystający brzuch, a efekt wystawania powiększa pogłębiona lordoza. Mimo tego nie toleruję żadnych dołów (spodni, majtek, spódnic, kostiumów kąpielowych) spłaszczających brzuch.

Otóż dla mnie słowa: przytrzymuje i spłaszcza brzuch, oznaczają: będzie cisnęło jak sto diabłów! Szału dostaję, jak coś mnie ciśnie w brzuch. Nie jestem w stanie zrozumieć, jak ktokolwiek na świecie może wytrzymać w majtkach, które przyciskają jego brzuch na tyle, aby go spłaszczyć.

W dodatku takie rozwiązanie (spłaszczanie brzucha obciskającymi, wysokimi majtkami lub spodniami) wygląda na mnie fatalnie. Brzuch mam jędrny i niepodatny na spłaszczanie, więc owe cuda zamiast go maskować, opinają się na nim, jeszcze go uwydatniając.

Czy są jakieś rozwiązania, korzystnie wyglądające przy wystającym brzuchu, ale nie związane z jego ściskaniem? Nigdzie nie widziałam takich propozycji, tylko to nieszczęsne, znienawidzone ściskanie.

Kuraiko

nie znalazłam na siebie żadnego fasonu :< niska, wystający brzuszek, szerokie biodra i uda, "bułeczki" z tyłu… majtki wysokie odpadają (skrócenie korpusu), niższe podcinają brzuch, w wiązanych czułabym się nago i mega niekomfortowo. chyba najlepsze byłyby średnio wycięte figi.
jako "dorosła" miałam tylko jeden strój dwuczęściowy i dół przypominał zwyczajne figi (czyli pełne majtki), niestety wpijał się w boczki, a na górze się odwijał na zewnątrz :(
w przyszłym roku będę się zastanawiać nad nowym strojem…

daria_as

Ooo, brzuszek, dziura po biodrówkach i uda – cała ja, a więc numer 5 będzie dla mnie. Tylko żeby jeszcze trafić na takie, które by pośladki w odpowiednim stopniu zakrywały…

@ Fresz – ja w spodniach biodrówkach nadal chodzę, bo mam sporą różnicę talia-biodra, której spodnie z wysokim stanem nie uwzględniają, ale wywaliłam wszystkie majtki kończące się na wysokości bioder, podcinające brzuch i z wąskimi boczkami. Nowe majtki mam głównie z firmy WOL-BAR – wybieram zabudowane modele. Wystają z nad spodni, ale bluzki i tak mam dość długie, więc tego nie widać. Już ze 2-3 miesiące chodzę na co dzień w nowych majtkach i poprawę widać. To trochę jak z migracją biustu. Przy dobrych majtkach jeszcze ważne jest to, żeby nie były wykończone gumkami, tylko termicznie na gładko, albo elastyczną koronką i żeby nie były obcisłe – czasem lepiej wziąć rozmiar większe, oczywiście nie taki, żeby spadały.

Fresh – skoro da się tego nabawić, to da się to i usunąć :) Ale podstawą jest możliwość noszenia spodni i majtek, które problemu dziury po biodrówkach powiększać nie będą.
Nie ukrywam, że ja chodzę ostatnio głównie w spodniach kupionych na wyspach w M&S. Bo tam ten sklep ma wybór (np. wielka ściana tylko jeansów z talią w talii). U nas trudno uwierzyć, że to ta sama sieć, tak nędzne resztki mamy do wyboru.

Vicky – skąd ta nazwa? Kiedyś trochę jeździłam konno i zauważyłam, że kobiety jeżdżące naprawdę intensywnie mają mocniej rozwinięte uda (po prostu tam mięśnie najmocniej pracują) co akurat krój bryczesów, czyli spodni do jazdy konnej potrafi podkreślać. Oczywiście tam jokejskie uda są wynikiem rozbudowy mięśni i szczególnego kroju spodni. Wiele kobiet nie jeżdżąc konno ma po prostu taką budowę :)

Irena – tak sobie myślę, że kluczem u Ciebie jest właśnie to “brzuch mam jędrny”. Dlatego Ciebie takie wyższe majtki nie spłaszczą. A bielizny obciskającej tutaj w spisie naprawdę nie ma.
Natomiast wiele kobiet ma w tym miejscu miękki tłuszcz, który w podcinających majtkach się zwyczajnie utrwali w takim wylewającym się nad ich krawędzią kształcie. A w takich wyższych będzie przytrzymany. Tobie to nic nie zmieni, ale przy miękkim tłuszczu różnica może być znacząca.
Jeśli masz jędrny brzuch, niepoddający się wpływowi materiału, to równie dobrze może Ci być dobrze i w wyciętych figach. Ale przede wszystkim w tej sytuacji przyjrzałabym się innej górze. Mierzyłaś kiedyś może tankini? Dół możesz mieć do niego wycięty.
Tankini to coś całkiem innego niż kostium jednoczęściowy, który wręcz może podkreślać wystający brzuszek.

Kuraiko – ja bym jednak pomyślała o majtkach niepodcinających brzuszka. Skoro jesteś niewysoka, to może średnie wypadną u Ciebie w podobnym miejscu, jak u wyższej kobiety wysokie…
I też rozważyłabym tutaj opcję z tankini.

inez69

Dzięi za te notki o strojach kapielowych bo bardzo rozjaśniłas mi temat:)
Do tej pory uważałam, że na moje szerokie biodra i figurę klepsydry szorty pasuja idealnie, czy na pewno sie myliłam?

Jeśli czujesz się w czymś dobrze i z przyjemnością patrzysz w lustro, to jest dobrze. Jeśli myślisz, że dana rzecz jest po prostu opcją najlepszą ze złych, to może być źle. A tak czy inaczej, bez zdjęć trudno ocenić, co u Ciebie może zmieniać optykę.

EWELINA

przepraszam, ale ja nadal nie czaje..
no bo tak sie sklada, ze mam i jokejskie uda i wciecie po biodrowkach, a na dodatek waskie biodra ;( i nie wiem do konca, jak mam “naprawic” ta dziure po biodrowkach. w zasadzie to mam 14, prawie 15 lat, wiec jestem w takim wieku, gdzie to juz sie raczej wiele nie zmieni, wiec nie mozna powiedziec, ze jeszcze dojrzewam i wszystko sie unormuje.
aha i ta dziure po b zauwazylam u siebie juz dawno, kiedy jeszcze nie nosilam biodrowek…ale mozliwe, ze nosilam za ciasne majtki, wiec czy to moze byc od tego?? bardzo mi zalezy, aby sie pozbyc tej dziury…czy da sie to zrobic na 100% czy too moze byc uwarunkowane genetycznie i nic z tym nie zrobie?

Ewelina – czekaj czekaj, żeby się nie okazało, że coś sobie nadinterpretowałaś :) Dziura po biodrówkach, to dziura po biodrówkach. Nie ma się do niej genetycznych predyspozycji. Mogą ją zrobić biodrówki – spodnie, spódnice, majtki, ściskające Cię w środku bioder.

Piszesz, że masz wąskie biodra. Czyli może być tak, że masz talię, a potem dalej wąskie biodra, a nie takie zaokrąglone. Wiele kobiet ma wręcz najpierw talię odróżniającą się od bioder, które potem mają lekko spłaszczony a nie zaokrąglony kształt. To tylko kształt. Taki bardziej preferowany przez Amerykanów. I tyle. Nie ma powodu tego zmieniać.

Prawdziwą dziurę po biodrówkach usuwa się nosząc rzeczy mające talię w talii i tyle :)

EWELINA

Dokladnie tak mam: talie, nawet wyrazna roznice jak sie zaczynaja biodra, ale potem wlasnie ta nieszczesna dziura i znowu wypuklosc , bo jokejskie uda sie zaczynaja. Czyli mowisz, ze moge nie miec wcale waskich bioder, tylko przez ta dziure to sie tak zrobilo?
A wiec od uwolnienia centralnej czesci bioder od sciskania wszystko powinno wrocic do narmy? a wiesz moze, jak maksymalnie dlugo to moze potrwac? ;) wiem, jestem niecierpliwa ;D

Odwrotnie :) Jeżeli nie masz wyraźnego wąskiego paska (jak po biodrówkach) tylko wąskie biodra na jakiejś dłuższej części, a potem po prostu szersze od nich jokejskie uda, to prawdopodobnie masz po prostu wąskie biodra :) Amerykanie bardzo promują wąskie biodra, więc naprawdę nie masz się czym martwić :)
Sprawdź tylko, czy nie ściskasz sobie za bardzo tej części nad udami i staraj się nosić stroje podkreślające talię i integrujące biodra z udami. Czyli tak czy inaczej spodnie i spódnice z talią w talii są dobrym pomysłem. I Ewelina, wąskie biodra też są jak najbardziej normą :)

EWELINA

wlasciwie to ja nie wiem, czy mam waskie biodra, czy po prostu to takie zludzenie optyczne przez ta dziure ;P bo jeszcze raz: mam wyrazne wciecie w talii, potem sie rozszerza i zaczynaja sie biodra, ale “za chwile” znow wciecie (dziura p. b.), potem znowu szerzej :D nie wiem, co to zmienia, ale tak to wyglada ;D i jeszcze raz pozwole sobie zadac pytanie: jak dlugo moze potrwac splycenie tej dziury przy noszeniu odpowiedniej garderoby?

Hmm, jeśli ktoś ma dziurę po biodrówkach i przestanie nosić wszelkie rzeczy, które ją powiększają, a do tego jeszcze starałby się ją wymasować (masując od ud w górę) to myślę, że pozbycie się jej nie powinno mu zająć więcej niż miesiąc-dwa.

EWELINA

Dziekuje za odpowiedz ;*

Agnieszka

Bardzo mądry i prawdziwy tekst, cały blog zresztą czytam z wielką przyjemnością. Ale jak widzę “jokejskie” uda, to lecę się pomodlić na grobie mojej tragicznie zmarłej Cioci polonistki. Ratunku! Interesująca treść nie upoważnia do pisania bloga ponglishem. Nie mam w naszym ojczystym języku takiego słowa jak “jokejskie” i dużo lepiej pochłaniałoby się te mądre wpisy bez takich niespodzianek.

3mkm3

Mam dużą różnicę między talią a biodrami, do tego tzw. “długą talię”. Zawsze miałam zaokrąglone biodra i pełne uda, ale ostatnio zauważyłam coś niepokojącego. Otóż jak patrzę od przodu na swoje okolice biodrowo-udowe, to układają się one w taki kwadratowy kształt. Kiedyś był raczej obły. Wygląda to trochę tak, jakby spodnie z niskim stanem wycisnęły mi ciałko w górę. Teraz majtki noszę raczej niezbyt obcisłe, zwykle szorty lub mniej wycięte figi (a’la Freya), spodnie staram się z wysokim stanem, bo w biodrówkach mi po prostu niewygodnie. No i zapytuję – czy noszenie niewrzynających się majtek i spodni do talii wystarczy? Czy muszę zaopatrzyć się w wyszczuplające gacie po pas?

Agnieszka - już poprawiam i przekaż pozdrowienia Cioci na aktualny niebiański adres :)

3mkm3 - generalnie spodnie z talią w talii powinny trzymać wszystko na miejscu i w połączeniu z niewrzynającymi się majtkami, powinny wystarczyć do przywrócenia poprzedniego stanu… Gwarancji nie ma, ale jednak warto sprawdzić, czy nieszkodzące ubranie, noszone przez jakiś czas, nie wystarczy.

pewna_m

Czy mogłabym prosić o wklejenie linka kobiety z “jokejskimi” udami? Poprzedni nie działa, a chciałabym się upewnić czy moje wyobrażenia po opisie zgadzają się z rzeczywistym wyglądem ;)

Nasza ulubiona śliczna Heather np. ma dżokejskie uda. Zerknij tutaj

elftherini

Jako, że czas kupić strój kąpielowy to wróciłam do starych notek:)
I otóż dowiedziałam się, że mam dżokejskie uda (które uważam za psujące efekt sylwetki, bo są za nisko i obciążają całość). I że jedyny krój majtek, który nie wrzyna się na dole w moje cztery litery jest niekorzystny (tj szorty). Generalnie to w majtkach zalecanych czułabym się goła, brrr. Ech, szkoda, myślałam że zastosuję Twoje rady w praktyce :)

Elftherini – jest jeszcze jeden typ dołu, którego nie było rok temu, jak pisałam tę notkę. To effuniakowy dół “przepaska na biodra z wbudowanymi figami”. Nie wiem, gdzie dokładnie ta przepaska by się u Ciebie skończyła, ale to ma szansę całkiem fajnie wyglądać.
Natomiast główny problem z szortami jest taki, że wrzynają się w dżokejskie uda dolną częścią. Jeśli potrafisz znaleźć takie, które nie zrobią Ci efektu serdelków, to może nie być źle :)

O miano jednego z najbardziej seksownych strojów plażowych walczyć może kostium nazywany monokini. Wynaleziony w roku 1964 przez słynnego projektanta mody – Rudi Gernreicha zaszokował świat. Jednoczęściowy strój kąpielowy z dwoma paskami umożliwiającymi oglądanie nagich piersi był jak na tamte czasy czymś niezwykłym:

obieliznie.pl/monokini.html

Skomentuj:

Imię (*)
E-mail (ukryty)(*)
URI
Komentarz